آموزش کامل رفع خطاهای VPN

آموزش کامل رفع خطاهای VPN

آموزش کامل رفع خطاهای VPN

حداقل یک بار همه ما Erorr آزاردهنده vpn روبه­رو شده­ایم در این آموزش کامل رفع خطاها و ارورها در VPN  قصد داریم تا برای همیشه یکبار این ارورها را پیدا و حل کنیم.

شما هنگامی که فایل Log Error وی­پی­ان را می­بینید، تعدادی از خطاهای ثبت‌شده در آن را مشاهده خواهید کرد. برای حل این مشکل ابتدا لازم است معنی کد خطاها را بدانید زیرا در آن قسمت تنها عدد و شماره‌ خطا ارور ثبت می‌شود و پاسخی در زمینه راه‌حل یا دلیل مشکل ارائه نمی شود.

آموزش کامل رفع خطاهای VPN

آموزش کامل رفع خطاهای VPN

در تنظیم دستی VPN ها مانند پروتکل‌های l2tp و PPTP و ikev2 و Ipsec  ممکن است خطا بیشتری وجود داشته باشد چون بین شما و اتصال وی­پی­ان هیچ نرم افزاری وجود ندارد که برای شما خطاهای ایجاد شده را شرح دهد (در واقع منظور این است که از کانکشن خاصی استفاده نمی­کنید) ما در این مقاله مهم‏‌ترین و رایج­ترین خطاهایی که درVPN ها اتفاق می‌‏افتد، را برای شما توضیح خواهیم داد. همچنین راهکارهای رفع این خطاها را پیشنهاد خواهیم داد.

خطای x800727460

این خطا مربوط به مجوز اثبات هویت HTTPS است. احتمالا سرور VPN نتوانسته مجوز را پیدا کند یا مجوز دچار مشکل بوده است. شما نمی‌‏توانید این مشکل را رفع کنید. حل این مشکل بر عهده مسئول سرورVPN  است. اتصال HTTPS برعهده مدیر سرور است.

خطای x800704C90

این Eror  نشان دهنده است که هیچ درگاه SSTP در سرور موجود نبوده و یا قابل دستیابی نمی باشد. این خطا بسیار متداول بوده و حل آن نیز بسیار آسان است. برای رفع آن باید به سرور  VPN دسترسی ریموت ( دستیابی از راه دور)  داشته باشید.

 • ابزار مربوط به مسیریابی و دستیابی از راه دور (Remote Access) از کنترل پنل را باز کنید.
 • نشانی سرور VPN خود را تعیین کنید.
 •  با راست کلیک روی Ports گزینه properties را انتخاب کنید.
 • روی name کلیک کنید و SSTP را انتخاب کرده سپس رویConfigure  کلیک نمایید.
 • بیشترین تعداد درگاه‏‌ها (Maximum Ports) را بررسی کنید. به‌طور پیش‌فرض این عدد باید ۱۲۸ باشد. مقدار آن را بالا ببرید.
  برای بستن پنجره روی ok کلیک کنید.
 • درباره خطا 412

مانند خطا ۵۱  این Eror نیز مربوط به Cisco Anyconnect بوده و منشاء آن کانکشن VPN در کامپیوتر کاربر است. اما تفاوت آن این است که در خطا، حالت برنامه با سرور VPN ارتباط ایجاد کرده ولی اتصال را از دست می‏‌دهد

برای حل این خطا برنامه Cisco AnyConnect را ببندید و بخش عیب‏‌یابی شبکه کامپیتر را فعال کنید. اول اطمینان حاصل کنید که  اتصال شما به اینترنت برقرار شده است و پس از آن مجددا VPN را فعال نمایید.

درباره خطای 51

این خطا در Cisco AnyConnec دیده می شود و به کاربر وی پی ان (کاربری که در حال استفاده از VPN است. ) ارتباط دارد. در این حالت کانکشن سیسکو VPN برای برقراری اتصال نمی‏‌تواند شبکه اصلی کامپیوتر شما را بررسی کند.

روی کامپیوتر خود برنامهVPN  را ببندید و بخش مشکل­یابی شبکه را فعال کنید. بعد از آن مجددا VPN را فعال کرده و مشاهده کنید این خطا برطرف شده است یا خیر.

درباره خطای 619

این خطا در بخش های مختلف سیستم عامل ویندوز اتفاق می‌‏افتد. اصلی ترین علت آن هم مسدود شدن دستیابی به شبکه بوسیله دیواره آتش سیستم کاربر (firewall) است. اما این تنها دلیل بروز این ارور نیست البته شما می‏‌توانید چند راهکار متفاوت برای حل این مشکل پیدا کنید.

پیش از هر چیز اطمینان پیدا کنید که فقط یک کانکشن وی پی ان در حال فعالیت باشد. یعنی نباید اول به VPN وصل شد سپس برای تصال به فیلترشکن دیگر تلاش کرد.

روی قسمت برنامه‏‌های پنهان‌‏شده در نوار وظیفه کلیک کنید (کنار نمایشگر ساعت) روی همه نشانه‌‏های VPN راست کلیک کرده و گزینه خروج را انتخاب کنید.

 • Task Manager را از نوار وظیفه پیدا کرده  روی آن راست کلیک کرده و آن را فعال کنید.
 • هر فعالیتی را که به فیلتر شکن مربوط می‏‌شود از فهرست فعالیت‌‏های در حال اجرا را ببندید.
 • مجدداً VPN خود را باز کرده و چک کنید که مشکل برطرف شده است یا نه.

اگر با این روش مشکل شما حل نشد، لازم است فایروال firewall سیستم خود را غیرفعال کنید. اگر در ویندوز از فایروال استفاده می‏‌کنید، این مراحل را به کار ببرید:

 • windows Firewall را از کنترل پنل پیدا و فعال کنید.
 • روی گزینهTurn Windows Firewall on or off  از منو سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 • Private network settings وPublic network settings  در هر دو بخش گزینهTurn off Windows Firewall را انتخاب کنید.
  برای ذخیره تغییرات در انتها رویok  کلیک کنید.

درباره خطا  633

ممکن است مودم شما بوسیله برنامه دیگری روی سیستمتان در حال استفاده باشد و یا به درستی پیدا نشده است. هنگامی این خطا اتفاق می‌‏افتد که درگاه TCP مورد نیاز برای وصل­شدن VPN بوسیله برنامه دیگری در حال فعالیت باشد ممکن است این برنامه مشکل داشته یا بدون اینکه فرآیند مربوطه تکمیل شود بسته ‌شده باشد و باعث شده تا درگاهTCP  برای فرآیندهای بعدی در دسترس نباشد.

روش حل این خطا کاملاً شبیه با ارور 609 است. در این حالت تنظیمات مشکل­یابی نمی‌‏تواند به شما کمکی کند اما راه‌‏اندازی دوباره RAM سیستم می‏‌تواند تمام درگاه‌‏های مسدود شده سیستمتان را رها کند. اگر مجددا درست نشد لطفا کامپیوتر خود را خاموش و سپس مجددا آن را روشن کنید.

درباره خطای 645

این ارور نشان دهنده وجود مشکل در فرایند تائید هویت داخلی است. این خطا بیشتر در نسخه‌‏های قدیمی سیستم عامل ویندوز اتفاق می‌‏افتد. ارور 691  در نسخه‏‌های پیشرفته­تر سیستم عامل ویندوز جای این ارور را گرفته است. این خطا وقتی به وجود می‌آید که سرور VPN اجازه برقراری ارتباط را به خاطر درست نبودن نام کاربری Username یا کلمه عبور Password نمی‌‏دهد.

درباره خطا 691

این خطا به این معنی است که دستیابی موجود نیست زیرا نام کاربری (Username) یا کلمه عبور (Password) اعتبار ندارد. راه حل این مشکل بسیار ساده است. اول اطمینان پیدا کنید که نام کاربری و رمز عبور را به طور صحیح وارد کرده باشید اشتباهی که بسیاری از کاربران انجام می­د­هند این است که به کوچک و بزرگ بودن حروف دقت نمی کنند. در مرحله بعد اکانت شما باید بوسیله ارائه دهنده یا سایتی که خرید VPN  را انجام داده­اید بررسی شود تا بررسی شود که مشکل اطلاعات ورودی شما از کجاست، احتمال دارد اعتبار اشتراک وی پی ان شما به پایان رسیده باشد.

این نکته را بیان کنیم که تعداد ارورهای VPN از آنچه در این مقاله گفته شد بیشتر هستند.